25 września 2023
Aktualności

KATASTROFA budowlana w Żurowej. Dlaczego do niej doszło?

Wczoraj przed godz. 15. doszło do tragicznego wydarzenia podczas prac budowlanych sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Żurowej. W trakcie betonowania płyty głównej stropu, z niewyjaśnionych przyczyn uległ on zawaleniu. Nieoficjalnie mówi się, że doszło do błędu ludzkiego. 
W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało siedmiu pracowników, w tym dwóch w stanie ciężkim, którzy zostali przetransportowani dwoma helikopterami LPR do ośrodków medycznych w Krakowie i Rzeszowie. Pozostali robotnicy odnieśli lżejsze obrażenia i przewiezieni zostali do szpitali w Tarnowie, Gorlicach oraz w Jaśle.
– Według informacji na piątek ok. godz. 23.00, stan najbardziej poszkodowanych jest stabilny i nie zagraża ich życiu niebezpieczeństwo.Bogu dziękować nikt nie zginął! – podkreśla wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.  – Mając na względzie liczne pytania, informuję, że w zdarzeniu nie ucierpieli mieszkańcy gminy Szerzyny. Wszyscy poszkodowani są pracownikami firmy wykonującej roboty budowlane.
Wyjaśnienie przyczyn katastrofy budowlanej odbywa się z udziałem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Tarnowie, Państwowej Inspekcji Pracy w Tarnowie, Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Komisariatu Policji w Tuchowie. Pierwsze czynności z udziałem prokuratora, biegłego z zakresu budownictwa, inspektorów PINB, policji zostały przeprowadzone w piątek do późnych godzin nocnych.
– Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich służb zaangażowanych w ratowanie poszkodowanych, szczególnie: ratownikom medycznym, lekarzom, strażakom OSP KSRG w Żurowej i w Szerzynach, funkcjonariuszom PSP w Tarnowie, Policji. Najważniejsze, by kolejne godziny potwierdziły poprawę stanu zdrowia poszkodowanych. Wyjaśnienie przyczyn tej katastrofy budowlanej i okoliczności zdarzenia należy pozostawić właściwym służbom i instytucjom – zaznacza wójt Gotfryd.
 Fot. Facebook.com/grzegorz.gotfryd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.