28 maja 2024
Aktualności

Kazimierz Żurowski: Motoarena dla Tarnowa! Piłkarze Unii Tarnów zagrają na nowym stadionie przy ul. Piłsudskiego?

Już za kilka godzin zostanie oficjalnie otwarty po remoncie stadion Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego. Na inaugurację ponownej działalności obiektu rozgrywane są Lekkoatletyczne Mistrzostwa Tarnowa. Radny Kazimierz Żurowski ma jednak pomysł jak dodatkowo wykorzystać nowy obiekt sportowy w Tarnowie.   

Problemy Tarnowa z bazą sportową to niekończąca się historia. Dlatego każdy, chociażby najmniejszy remont lub nowy obiekt w naszym mieście przyjmowany jest z euforią. Wraz z awansem zawodników żużlowej Unii Tarnów do najwyższej klasy rozgrywkowej i możliwymi problemami z otrzymaniem licencji związanymi z katastrofalnym stanem Stadionu Miejskiego pojawił się spory problem. Sprawy nie polepsza brak jednoznacznej decyzji władz miasta co do remontu tego obiektu i jego kształtu.

– Proponuję budowę wyłącznie „Motoareny Tarnów”. Uważam, że racjonalnym rozwiązaniem, również ze względu na koszty modernizacji jest rozdzielenie piłki nożnej i żużla. Trudności w pogodzeniu tych dyscyplin na Stadionie Miejskim podkreślają prezesi obu klubów sportowych. Na miejscu murawy proponuję utworzenie drugiego toru żużlowego dla młodych adeptów czarnego sportu. Nadmieniam, że łączenia piłki nożnej i żużla na jednym obiekcie wykluczają także wytyczne dla Organizatora zawodów żużlowych PGE Ekstraligi. Budowę motoareny zapewnią środki zapisane w wieloletnim planie finansowym budżetu miasta Tarnowa na lata 2018-2019 (ok. 40 mln zł.) Realizacja inwestycji powinna być prowadzona etapowo, ponieważ kibice nie wyobrażają sobie zamknięcia Stadionu Miejskiego na czas remontu i przeniesienia zawodów żużlowych do innego miasta – tłumaczy w piśmie do prezydenta radny Kazimierz Żurowski.

Alternatywnym miejscem rozgrywania spotkań piłkarskich ZKS Unii Tarnów w opinii radnego może być oddawany dziś oficjalnie stadion przy ul. Piłsudskiego.

– Sugeruję, aby mecze piłkarzy ZKS Unii Tarnów odbywały się na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym zarządzanym przez Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Ten zmodernizowany obiekt posiada obecnie nową murawę piłkarską ,trybunę na 2 tyś. miejsc i oświetlenie. Po adaptacji do rozgrywek ligowych mógłby służyć także innym zainteresowanym klubom piłkarskim z Tarnowa m.in.: MKS Tarnovia, KS Metal etc. Dogodne położenie tego stadionu wraz z dobrą komunikacją miejską stanowi dodatkowy atut tego miejsca – tłumaczy radny Prawa i Sprawiedliwości.

W ramach inwestycji przy ul. Piłsudskiego wykonano modernizację boiska piłkarskiego oraz wybudowano bieżnię lekkoatletyczną sześcio- i ośmiotorową. Stadion zyskał także dwie rzutnie do pchnięcia kulą, skocznię do skoku w dal, trójskoku, o tyczce i wzwyż, a także rzutnię, nową trybunę betonową i nagłośnienie. Koszt remontu sięgnął niemal 7 milionów złotych.

10 komentarzy do “Kazimierz Żurowski: Motoarena dla Tarnowa! Piłkarze Unii Tarnów zagrają na nowym stadionie przy ul. Piłsudskiego?

 • Pan radny Kazimierz Żurowski powinien podać kwotę jaką wyłoży ze swoich prywatnych pieniędzy , bo na razie wydaje się że chce wydać moje na swoją pasję .A może w Tarnowie są mieszkańcy , którzy uważają iż to prywatna spółka żużlowa powinna zafundować sobie stadion tak jak zrobiła to Termalika lub niegdyś Pan Rolnicki w Machowej? Gdyby tak każdy radny rozwijał swoje prywatne pasje za kasę mieszkańców to za co wychowamy młodzież , bo żużel jest sportem elitarnym a nie masowym a mieszkańcy to raczej jest masa ludzi i dla nich powinno się wydawać pieniądze z kasy miasta .Ja jestem mieszkańcem który interesuje się golfem , czy pan radny ma może jakąś propozycje wybudowania miejskiego pola golfowego?

  Odpowiedz
 • Moim zdaniem pan Kazimierz Żurowski to najznakomitszy polityk i katolik. Ja i moja rodzina z Ruchowej codzennie się za niego modlimy i trzymamy za niego kciuki. W przyszłości powinien on zostać szefem Rady Europejskiej i zaprowadzić pokój w Europie. Szczęść Boże!

  Odpowiedz
 • Pan Radny Kazimierz Żurowski do wzór dla całej społeczności Polski, Europy i świata. Dzięki niemu Tarnów rozwija się w oszałamiającym tempie a ludziom żyje się dostatnio. Oddajmy cześć temu wielkiemu człowiekowi honoru i chwały. Niech będzie pozdrowiona Jego Ekscelencja Kazimierz I Srogi!!!

  Odpowiedz
 • Piszecie o takich pierdołach, a dlaczego nie ma żadnych informacji o zbliżającej się wystawie znanego na cały świat fotografa Tomasza Sobczaka? Czyżby niektórzy zazdrościli mu sukcesu i talentu? To prawdziwy elektryczny czajnik wśród fotografów.

  Odpowiedz
 • Stadion dla żużla… sportu który w Tarnowie i regionie tarnowskim trenuje… może 30 osób.

  Brawo panie BEZrADNY! Swietnie zainwestowane pieniadze!

  Zamiast inwestować w sport masowy i zapewnić jak najlepsze warunki dla tysięcy sportowców to 40 milionów tylko dla 30 żużlowców.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.