20 kwietnia 2024
AktualnościFotoreportaże

Łabziuk najlepszy podczas Borzęcińkiej Dychy [FOTOREPORTAŻ]

Ukrainiec Oleksander Łabziuk wygrał bieg główny w ramach 2. Borzęcińskiej Dychy.  Na mecie zlokalizowanej na stadionie Victorii Bielcza drugi zameldował się Andrzej Lachowski. Trzeci był natomiast Michał Górnikiewicz.

Ponad pół tysiąca biegaczy rywalizowało dziś w Bielczy podczas Borzęcińskiej Dychy. Piękna pogoda sprzyjała biegaczom, dla których przygotowano biegi na różnych co do długości dystansach dla różnych grup wiekowych, począwszy od przedszkolaków, poprzez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, na pięciu kategoriach wiekowych biegu głównego skończywszy. Idealnie płaska i wymierzona według norm atestowych trasa „borzęcińskiej dychy” była okazją do poprawienia swoich wyników i pobicia kolejnych rekordów. Nowością tegorocznych zawodów był marsz nordic walking na dystansie 6 kilometrów

Celem imprezy była popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy sportu i rekreacji ruchowej, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.