17 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Kierowca tira miał 2,5 promila. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira, który jechał drogą krajową nr 73 w kierunku Tarnowa. Mężczyzna kierował ciężarówką mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie 50-letni mieszkaniec województwa pomorskiego stwarzał poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

W poniedziałek około godz. 8:40,  na ulicy Kościuszki w Szczucinie policjanci z drogówki sprawdzając trzeźwość poruszających się drogą krajową nr 73, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego zestawem pojazdów przystosowanym do przewozu bydła. Mundurowi, po otwarciu drzwi kabiny kierowcy, wyczuli silną woń alkoholu.

Zachowanie i wygląd mężczyzny siedzącego za kierownicą pojazdu wskazywały, że jest mocno nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 50-taka ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi województwa pomorskiego prawo jazdy. Natomiast pojazd, którym się poruszał został przekazany innemu  kierowcy. Teraz kierowca na „podwójnym gazie” odpowie przed sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.