25 maja 2024
AktualnościKryminalne

Kierowca volkswagena miał licznik zaniżony o niemal 300 tysięcy kilometrów

Od nowego roku weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego. Policjanci w ramach kontroli drogowych muszą przeprowadzić sprawdzenie stanu licznika drogowego, w celu wyeliminowania procederu związanego z „kręceniem liczników”.  Również w regionie tarnowskim policjanci zatrzymują kierowców z zaniżonym stanem liczników.

Ostatnio w powiecie tarnowskim dwóch kierowców podczas kontroli drogowej nie potrafiło wytłumaczyć, dlaczego odczyty ich drogomierzy są mniejsze niż wykazane na stacjach diagnostycznych podczas corocznego przeglądu stanu technicznego. W pierwszym przypadku kierowca volkswagena miał licznik zaniżony o niemal 300 tysięcy kilometrów, w drugim przypadku licznik hondy zaniżony był o blisko 130 tysięcy kilometrów.

W każdym takim przypadku policjanci prowadzą czynności w związku z podejrzeniem naruszenia przepisu karnego określonego w artykule 306a kk. Każda ingerencja w prawidłowe wskazanie drogomierza skutkuje odpowiedzialnością karną i związaną z tym konsekwencją, w tym przypadku nawet pozbawieniem wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.