20 czerwca 2024
AktualnościKultura

WOJNICZ: Kino Wawel zaprasza na seanse filmowe

6Po 10 latach do Kina Wawel w Wojniczu powróciły seanse filmowe. Już od 2 lutego można oglądać projekcje filmowe na dużym ekranie. Dzień wcześniej miało miejsce oficjalne otwarcie odnowionego obiektu.

W sobotę, 1 lutego został oficjalnie otwarty budynek Kina Wawel w Wojniczu, który został całkowicie zmodernizowany, rozbudowany i technicznie świetnie wyposażony.

Modernizacja została zrealizowana w ramach projektu pn. „Cyfryzacja sali widowiskowo – kinowej wraz z doposażeniem pracowni działających w GOK Wojnicz”, dzięki któremu sala kinowa budynku Kina Wawel w Wojniczu została doposażona o nowy projektor cyfrowy w standardzie DCI oraz profesjonalne oświetlenie sceniczne wraz z nagłośnieniem.

Koszt remontu sali i zakupu niezbędnego wyposażenia wyniósł 220 tys. zł. Inwestycja otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Infrastruktura Domów Kultury”. Na realizację tej inwestycji ministerstwo przekazało kwotę 176 tys. zł.

Najnowsze produkcje filmowe mieszkańcy gminy mogą oglądać już od 2 lutego. Seanse będą odbywać się od piątku do niedzieli.

– Bardzo dobrze, że gmina Wojnicz myśli również o ofercie kulturalnej dla mieszkańców i angażuje się  w modernizację obiektów kultury. Warto dodać, że realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa gdyby nie dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które posiada fundusz celowy wspierający tego typu inwestycje i modernizacje. – mówi poseł Wiesław Krajewski.

– Kino znajduje się w historycznym już budynku i od dawna zależało nam, aby go odremontować oraz przywrócić dawną świetność kina.– wypowiada się Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk. – Mam nadzieję, że nie zabraknie widzów na seansach, a inwestycja w kino była dobrą decyzją. – dodaje.

Modernizacja sali kinowej to kolejny krok w kierunku rozszerzania i uatrakcyjniania oferty kulturalnej naszej gminy, a montaż profesjonalnego oświetlenia z pewnością wpłynie na realizację nowych i ciekawych przedsięwzięć. – mówi Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu Jarosław Bujak.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.