25 kwietnia 2024
Kryminalne

Kolejna wpadka amatora uprawy konopi indyjskich

Tym razem kryminalni z komendy miejskiej policji zlikwidowali niewielką uprawę konopi indyjskich zlokalizowaną w domu jednorodzinnym.

Kiedy we wtorkowy poranek, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci weszli do jednego z domów w podtarnowskiej miejscowości, w pokoju na górnej kondygnacji, czekało tam na nich kilka sztuk doniczek, z rosnącymi w nich krzewami konopi indyjskich, będących w różnej fazie wzrostu.

Rośliny znajdowały się w umeblowanym, ale na co dzień nie użytkowanym przez domowników pokoju na piętrze. Mundurowi dobrze wiedzieli po co przyszli i, że w domu zamieszkałym przez starszą kobietę i jej syna zlokalizowana jest nielegalna uprawa. Oprócz roślin w doniczkach, zabezpieczyli też niewielką ilość gotowego suszu.


W związku ze znaleziskiem zatrzymany został 31-letni właściciel. Mężczyzna trafił do komendy, a jeszcze tego samego dnia do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi oraz posiadania narkotyków, za co grozi mu od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia. Został również objęty dozorem policyjnym, poręczeniem majątkowym i zakazem opuszczania kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.