28 lutego 2024
Aktualności

Niewybuch unieruchomił prom na Dunajcu

74693491_1636191809849682_732518801320443904_n_editedWczoraj po godzinie 17.00 obsługa promu w Wietrzychowicach poinformowała mundurowych o nietypowym znalezisku w korycie Dunajca. Natknął się na niego stojący w wodzie i łowiący tam ryby wędkarz.

Na miejscu szybko pojawili się policjanci, w tym członek tarnowskiej grupy rozpoznania minersko –pirotechnicznego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, który z dużym prawdopodobieństwem stwierdził, że jest to, mierzący około 40 cm pocisk artyleryjski. Usytuowany kilkadziesiąt metrów od brzegu, spoczywający na głębokości 70 cm pod wodą i zaledwie kilku metrów od betonowej konstrukcji promu, stanowił realne zagrożenie. Na szczęście podczas wykonywania przez policjantów czynności prom zakończył już pracę. Z uwagi na znaczne oddalenie niebezpiecznego znaleziska od zabudowań, ewakuacja okazała się nie potrzebna.


Przez cały wieczór i noc policjanci z Żabna zabezpieczali teren. Ze względu na kwestie bezpieczeństwa od rana przeprawa promowa w tym miejscu nie jest możliwa. Kierowcy mają do dyspozycji położoną kilka kilometrów dalej przeprawę promową w Pasiece Otfinowskiej. O ujawnieniu niewybuchu poinformowani zostali oczywiście wojskowi saperzy z Rzeszowa, którzy dzisiaj przed południem usunęli niewybuch, aby zdetonować go w bezpiecznym miejscu.

Jeden komentarz do “Niewybuch unieruchomił prom na Dunajcu

  • Nie bardzo można się niewybuchem natchnąć! Zapewne autor miał na myśli: „natknął”.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.