20 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Kolejne obywatelskie zatrzymanie. Kierowca miał ponad 2,7 promila

Trzech funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Tarnowie, w drodze do placówki, nie spodziewało się podjęcia interwencji jeszcze przed rozpoczęciem służby.

We wczesnych godzinach porannych zauważyli na drodze Audi A4, poruszające się całą szerokością jezdni. Mając uzasadnione podejrzenie, że osoba kierująca pojazdem może znajdować się pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze podjęli czynności mające na celu zatrzymanie pojazdu oraz powiadomili Policję. 

Następnie funkcjonariusze PSG w Tarnowie zatrzymali pojazd oraz uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu. Od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu, a w samochodzie na siedzeniu obok kierowcy znajdowała się pusta butelka po wyrobach alkoholowych.

Po kilku minutach na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze Policji, którzy poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. U kierującego pojazdem stwierdzono powyżej 2,7 promila. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.