25 kwietnia 2024
Aktualności

Mandat, punkty karne i utrata prawa jazdy – kierowca dostał surową lekcję od dąbrowskiej drogówki

Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierującego, który poruszał się z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał 14 punktów karnych i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. złotych.

W czwartek funkcjonariusze z Dąbrowy Tarnowskiej, nadzorując ruch pojazdów na ul. Żabieńskiej, około godz. 18:30, zatrzymali do kontroli 30-letniego mieszkańca powiatu dąbrowskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 112 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu audi prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 2000 zł. 30-latek otrzymał także 14 punktów karnych.

Zgodnie z przepisami, mieszkaniec powiatu dąbrowskiego musi „pożegnać się” z prawem jazdy na 3 miesiące. Jeśli jednak dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.