12 kwietnia 2024
Kryminalne

Marihuana w aucie 19-latka. Grozi mu 10 lat więzienia.

Podczas kontroli drogowej policjanci ujawnili marihuanę, która należała do 19-letniego mieszkańca Szczucina. Za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu w Laskówce Delastowskiej w pobliżu wału Wisły w godzinach nocnych policjanci Komisariatu Policji w Szczucinie przeprowadzili kontrolę drogową samochodu osobowego. W trakcie prowadzanych czynności funkcjonariusze w pojeździe ujawnili susz roślinny. Po przebadaniu narkotesterem okazało się, że jest to marihuana. Narkotyki zabezpieczono, a 19-letni pasażer pojazdu, który przyznał, że znalezione narkotyki należą do niego, został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu wraz z kierującym i pozostałym pasażerem. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut posiadania i udzielania narkotyków. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, za popełnione przez 19-latka przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.