28 lutego 2024
Aktualności

Miasto mówi ,,nie” taniemu ciepłu dla mieszkańców z Grupy Azoty?

Grupa Azoty zaproponowała Urzędowi Miasta dostarczanie ciepła dla mieszkańców Tarnowa. Takie rozwiązanie pozwoliłoby znacznie obniżyć rachunki. W porannym programie ,,Słowo za słowo” RDN prezes Grupy Azoty odniósł się do tej propozycji, która bardzo korzystnie odbiłaby się na zasobności portfela większości mieszkańców.

– Dostrzegamy elementy synergii. Nasze możliwości moglibyśmy połączyć z oczekiwaniami mieszkańców. Wykorzystując nasze możliwości i cenę, którą moglibyśmy zaoferować, moim zdaniem, znacząco przekładałoby się to na ograniczenie kosztów, które muszą ponosić mieszkańcy – mówił w porannej audycji Wojciech Wardacki. –  Są jakieś elementy osobiste, bo jeśli określone instytucje są w dużej części miejskimi i mają swoje władze, to mają również jakiś interes, trudny do zrozumienia z biznesowego punktu widzenia.

Grupa Azoty ciągle podtrzymuje swoją ofertę i zachęca władze miasta do przeanalizowania korzyści, które płyną z dostarczania ciepła dla mieszkańców przez chemicznego giganta.

– Mówimy przecież o znaczącym spadku cen – podkreśla prezes Grupy Azoty.

Co na to magistrat? W listopadzie dopytywaliśmy rzeczniczkę prezydenta Romana Ciepieli o szczegóły tej sprawy. W odpowiedzi otrzymaliśmy lakoniczny komunikat, że ,,właściwym podmiotem do prowadzenia rozmów na ten temat jest  MPEC i tej treści odpowiedź została przekazana.”

Z kolei MPEC zamiast zwiększać zakup ciepła,  prowadzi działania w odwrotnym kierunku.

– MPEC sukcesywnie od  2010 r. zmniejsza moc zamówioną w zakresie zakupu ciepła z Grupy Azoty .S.A . Ostatnie zmniejszenie miało miejsce w 2015 r. Od tej pory, mimo naszego zainteresowania maksymalizacją sprzedaży ciepła dla mieszkańców Tarnowa, MPEC zmniejsza zakup wykorzystując obecny poziom mocy zamówionej – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji z Grupy Azoty.

Jeden komentarz do “Miasto mówi ,,nie” taniemu ciepłu dla mieszkańców z Grupy Azoty?

  • to kto rządzi tym miastem? wyborcy ich wybrali żeby więcej płacić? Czy oni nie są płaceni z naszych podatków? Chcę poznać ich nazwiska.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *