28 lutego 2024
AktualnościKryminalne

MIECHOWICE WIELKIE: Utopili się w szambie [ZDJĘCIA]

Do dużej tragedii doszło wczoraj w Miechowicach Wielkich w gminie Wietrzychowice. Ze zbiornika na szambo tamtejszej oczyszczalni ścieków wydobyto dwa ciała. Mężczyźni w wieku ok. 50 lat byli pracownikami oczyszczalni. Policja prowadzi dochodzenie mające na celu wyjaśnienie tego nieszczęśliwego wypadku.  

Wczoraj popołudniu zaniepokojone rodziny dwóch pracowników znajdującej się w Miechowicach Wielkich oczyszczalni ścieków rozpoczęły poszukiwania mężczyzn, którzy po pracy nie wrócili do domu.  Jak informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, przy zakładzie stały zaparkowane samochody, którymi przyjechali do pracy, były w nich narzędzia, których używali.

– Pojawiło się podejrzenie, że poszukiwani mężczyźni mogą znajdować się w zbiorniku z szambem. Stąd zapadła decyzja o wypompowaniu jego zawartości – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Niestety sprawdził się czarny scenariusz. Strażacy wydobyli ciała dwóch mężczyzn, a obecny na miejscu lekarz stwierdził brak funkcji życiowych. Jak doszło do tej niewyobrażalnej tragedii? Dlaczego pracownicy oczyszczalni wpadli do szamba? To ma ustalić policyjne śledztwo.

Fot. PSP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.