28 maja 2024
Aktualności

Mieszkańcy chętnie adoptują zwierzęta z Azylu

W 2016 roku do Tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów przyjęto 363 psy. To o dwa mniej niż w 2015 roku. – Statystyki pokazują utrzymujący się stały trend – mówi Adrian Starzyk, kierownik Azylu. – Podobnie, jeśli chodzi o liczbę adopcji psów. Tych w 2016 oddaliśmy 216, w 2015 – 248.

Utrzymująca się na tak wysokim poziomie adopcja świadczy o wzroście świadomości ludzi, którzy częściej i chętniej niż jeszcze kilka lat temu adoptują psy ze schroniska. To także efekt prowadzonych konsekwentnie przez Azyl akcji adopcyjnych oraz działań edukacyjnych w szkołach i mediach lokalnych, i społecznościowych.

Istotne jest to, że ludzie wcale nie szukają jakichś specjalnych, rasowych psów do adopcji, ale świadomie wybierają te, które im się spodobają, z którymi łapią dobry kontakt, często są to psy już starsze – mówi Adrian Starzyk.

Wracając do statystyk, w 2016 roku z poprzednich lat zostało w Azylu 91 psów, a 92 właścicieli odebrało swoje własne psy (te, które się im zagubiły czy uciekły). W 2015 roku liczby te wyglądały następująco: zostało z poprzednich lat 80 psów, 78 wróciło do właścicieli.

Jeśli chodzi o koty to w 2016 roku Azyl przyjął 138 kotów, z poprzednich lat zostało 15, do adopcji trafiło 65 kotów, po swoje koty zgłosiło się 6 właścicieli. Ponadto 18 sztuk po zabiegach sterylizacji bądź kastracji wypuszczono do natury, gdzie są pod opieką i dozorem właścicieli. W 2015 roku statystyki były następujące: 90 kotów przyjętych, 8 zostało z poprzednich lat, 61 oddano do adopcji, 1 właściciel odebrał swojego kota, do natury nie wypuszczono żadnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.