29 listopada 2023
AktualnościKryminalne

Milimetry od tragedii na pasach

Dąbrowscy policjanci interweniowali wobec kierującego pojazdem marki Daewoo, który w miejscowości Borki nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu dla pieszych. Na szczęście piesi nie odnieśli żadnych obrażeń. Mężczyzna za stworzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

We wtorek (07.11.). policjanci dąbrowskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem kierujących poruszających się drogą wojewódzką nr 982. Około godz. 17.30 w miejscowości Borki mundurowi reagując na stworzenie szczególnie niebezpiecznej sytuacji na drodze z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 46-letniego mieszkańca powiatu dąbrowskiego. Kierujący daewoo wjechał na oznakowane przejście dla pieszych, przez które trzy osoby ubrane w kamizelki odblaskowe przeprowadzały rowery. Na szczęście w porę dwie z nich zdążyły opuścić przejście, lecz trzecia z nich musiała odskoczyć, aby uniknąć zderzenia z gwałtownie hamującym pojazdem. Mundurowi zatrzymali 46-latkowi prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.