17 czerwca 2024
Aktualności

MORD zaprasza na festyn

Skrzyszów-Tarnów. Łącznie około 1000 dzieci będzie się bawiło i uczyło podczas festynów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, organizowanych przez tarnowski MORD. Ich hasło brzmi: „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”. Pierwszy odbędzie się w czwartek w szkole w Skrzyszowie, drugi – w piątek w hali TOSiR-u w Tarnowie.

Od kilku lat na początku nowego roku szkolnego pracownicy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie zapraszają przedszkolaki i dzieci z początkowych klas szkół podstawowych z Tarnowa i gmin powiatu tarnowskiego do wspólnej zabawy, podczas której uczą się one podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i w ich sąsiedztwie.

– Dzieci biorą udział w różnych konkursach, wyścigach, slalomie rowerowym, układaniu z puzzli znaków drogowych. W ten sposób poznają podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym – mówi Jarosław Sady, dyr. MORD w Tarnowie. – Uczymy je także, jak udzielać pierwszej pomocy. Korzystamy przy tym z pomocy małych strażaków z Zakliczyna, którzy przeprowadzą profesjonalny pokaz. Te działania będziemy kontynuowali także w kolejnych tygodniach w ramach akcji „Jestem mały, wiem więcej”, prowadzonej wspólnie ze strażakami ochotnikami.

Wszystkie dzieci uczestniczące w festynach dostaną od organizatorów elementy odblaskowe oraz słodycze.

6 października (czwartek) festyn w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzyszowie – początek g. 10.00

7 października (piątek) festyn w hali TOSiR przy ul. Krupniczej 8 w Tarnowie – początek
g. 10.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.