13 lipca 2024
Kultura

Muzyka w Dworze: „Najpiękniejsze arie i duety operetkowe”

Muzyka klasyczna powraca do Dworu w Dołędze! W niedzielę, 3 lutego odbędzie się tam koncert „Najpiękniejsze arie i duety operetkowe – Usta milczą, dusza śpiewa”. Wystąpią: Sylwia Frączek (sopran), Zuzanna Kuliszewska (sopran) i Piotr Karzelek (tenor). Początek o godzinie 17.00.

Wydarzenie to będzie kontynuacją cyklu zapoczątkowanego przez wieloletniego kierownika Oddziału Władysława Koniecznego pn. „Muzyka w Dworze”.

Sylwia Frączek w 2015 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie pod kierunkiem dr hab. Marii Seremet-Dziewięckiej. W 2014 roku debiutowała rolą Hrabiny w spektaklu „Wesele Figara” na scenie Opery Krakowskiej. Ponownie pojawiła się na scenie Opery Krakowskiej w 2015 roku w spektaklu „Opera bez ograniczeń” w roli tytułowej Madame Butterfly G. Pucciniego, a także Elizy z musicalu „My Fair Lady” F. Loewego. W roku 2016 została zaproszona do wzięcia udziału w koncercie „Tryptyk Domosławicki” w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, gdzie wykonywała twórczość współczesnego kompozytora Grzegorza Majki.

Zuzanna Kuliszewska swoją drogę muzyczną rozpoczęła wydaniem w 2010 roku, wraz z inicjatorem Grzegorzem Majką, solowej płyty pt. „Mgła” z poezją śpiewaną. Dalszy rozwój wokalny kształci w klasie dr hab. Marii Seremet-Dziewięckiej w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Piotr Karzełek jako technik górnik rozpoczął studia I stopnia w Instytucie Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie student II stopnia w klasie śpiewu solowego dra hab. Zdzisława Madeja na Akademii Muzycznej w Krakowie. Swą przygodę z muzyką rozpoczął jako uczestnik zajęć choreograficznych występując jeszcze jako dziecko w Regionalnym Zespole Pieśni i Tańca „Golasowianie”.

Współorganizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Szczurowej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja telefoniczna (tel. 14 671 54 14).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.