28 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Naćpany lekarz przyjmował pacjentów

W tarnowskim Szpitalu im. E. Szczeklika w Poradni Opieki Całodobowej jeden z lekarzy przyjmujących pacjentów był pod wpływem narkotyków. Sytuację zgłosili sami pacjenci, którzy podejrzewali, że medyk był pijany.

Na miejsce natychmiast wezwano policję, jednak w momencie przybycia funkcjonariuszy nie stwierdzono żadnych oznak nietrzeźwości u lekarza. Wyniki kolejnego badania jednak jasno wskazały, że był on pod wpływem substancji odurzających, które wywierały podobne działanie jak alkohol.

34-letni lekarz, pochodzący z Krakowa, został zatrzymany i przesłuchany w celu udzielenia wyjaśnień. Obecnie tarnowska policja prowadzi dochodzenie w kierunku narażenia pacjentów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Okazuje się, że tego dnia lekarz przyjął aż 22 pacjentów, którzy również zostaną przesłuchani w trakcie postępowania.

Warto nadmienić, że lekarz był zatrudniony przez zewnętrzną firmę, która działa na zlecenie szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, zajmującą się organizacją nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.