21 kwietnia 2024
Aktualności

Naukobus wraz z wicepremierem Gowinem przyjadą do Wojnicza

PRZYJDŹ – ZOBACZ – DOŚWIADCZ ! – To hasło towarzyszące wizycie „NAUKOBUSA” w gminie Wojnicz. 20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu dowiedzie, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Do udziału w takiej przygodzie zaprasza Centrum Nauki Kopernik wraz z gminą Wojnicz. Obecny na tym wydarzeniu ma być wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 

W dniach 10-11 kwietnia „Naukobus” pojawi się w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Wojniczu.
To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów.  Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań.
W samodzielnym eksperymentowaniu w ciągu dwóch dni, wezmą udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Wojnicz.

– Wystawa jest ciekawa nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. To dlatego w wybranych godzinach będą mogli ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni. Chcę serdecznie zaprosić mieszkańców gminy Wojnicz do uczestnictwa w eksperymentach, doświadczeniach  i dobrej zabawie – mówi Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.
Otwarcie wystawy nastąpi 10 kwietnia 2018 roku o godz. 11:00 w hali sportowej w Szkole Podstawowej im. Św. J. Kantego w Wojniczu ul. Szkolna 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.