24 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Nielegalny handel alkoholem: 49-latek zatrzymany przez policję

49-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, który zajmował się obwoźnym handlem, na terenie powiatu dąbrowskiego, wbrew obowiązującym przepisom sprzedawał swoim klientom alkohol bez wymaganego zezwolenia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie ustalili, że osoba prowadząca handel obwoźny na terenie powiatu dąbrowskiego najprawdopodobniej sprzedaje alkohol bez wymaganego zezwolenia. W czwartek w miejscowości Suchy Grunt funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd, z którego prowadzona była działalność. Mundurowi zabezpieczyli w Renault należącym do 49-letniego mieszkańca województwa podkarpackiego alkohol w ilości 37 puszek piwa, 18 butelek wina oraz 8 butelek wódki. 49- latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu Policji celem wykonania czynności. Na miejsce zostali wezwani również przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy przeprowadzili kontrolę w zakresie higieniczno – sanitarnym. Śledczy postawili mężczyźnie zarzut z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości dotyczący  sprzedaży alkoholu bez wymaganego zezwolenia, za co 49-latkowi grozi wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.