24 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Okradła sklep z dewocjonaliami, ale ruszyło ją sumienie

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o włamanie do sklepu z dewocjonaliami. Łupem złodziejki padły przedmioty z wystawy, między innymi figurki aniołów, krzyż ołtarzowy oraz świeczniki. 36–letnia mieszkanka powiatu dąbrowskiego rano pojawiła się przed okradzionym sklepem, aby oddać zabrane przedmioty. Kobieta usłyszała już zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi jej kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek około godziny 8:30. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów na terenie miasta. Sprawca przy użyciu ciężkiego przedmiotu wybił szybę w witrynie sklepowej, a następnie dokonał kradzieży przedmiotów znajdujących się na niej w postaci: krzyża ołtarzowego, świeczników, figurek aniołów. Na miejsce został skierowany patrol Policji, który na miejscu zastał zgłaszającą oraz…drugą kobietę, która w ręku trzymała reklamówkę z gipsowymi figurami.

Mundurowi w rozmowie z podejrzaną kobietą ustalili, że w środę wieczorem, 36-letnia mieszkanka powiatu dąbrowskiego wracając z lokalu, wybiła kamieniem szybę w sklepie z dewocjonaliami i zabrała przedmioty znajdujące się na wystawie. Po dokonaniu włamania posprzątała rozbite szkło. Męczona wyrzutami sumienia kobieta rano wróciła na miejsce włamania z postanowieniem zwrotu skradzionych dewocjonaliów. 36-latka została zatrzymana przez mundurowych i doprowadzona do jednostki Policji celem wykonania czynności. Tego samego dnia został jej przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem, za które grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.