28 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Nowa KIA dla policjantów

Nowy oznakowany radiowóz zasilił tabor brzeskiej Policji. Pojazd został już oficjalnie przekazany funkcjonariuszom Posterunku Policji w Szczurowej, gdzie będzie wykorzystywany w codziennej służbie. Jego zakup dofinansowały władze Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz gminy Szczurowej i gminy Borzęcin.

Wczoraj przed budynkiem Posterunku Policji w Szczurowej odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez miejscowych mundurowych. Pojazd marki Kia Ceed kosztował blisko 150 tys. złotych, a jego zakup w połowie dofinansowały samorządy, natomiast pozostała część pochodziła ze środków budżetu Policji. W spotkaniu udział wziął insp. Bogusław Chmielarz – Komendant Powiatowy Policji w Brzesku, asp. szt. Mariusz Motyka – Kierownik Posterunku Policji w Szczurowej, Andrzej Potępa – Starosta Brzeski, Janusz Kwaśniak – Wójt Gminy Borzęcin oraz Zbigniew Moskal – Wójt Gminy Szczurowa. Szef brzeskich policjantów podziękował samorządowcom za wsparcie zakupu nowego radiowozu, podkreślając, że jest ono przejawem troski o bezpieczeństwo mieszkańców.

Nowy oznakowany radiowóz marki Kia Ceed został wyprodukowany w 2023 roku. Samochód jest już w nowych policyjnych barwach. Wyposażony jest w 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 160 koni mechanicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.