13 lipca 2024
Aktualności

Ofiary wypadku na A4 były pracownikami firmy budowlanej i jechały do pracy na Podkarpacie

W wypadku drogowym na autostradzie A4 w Łętowicach zginęły dziś 4 osoby. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Na autostradzie A4 (483 kilometr)  na wysokości miejscowości Łętowice w powiecie tarnowskim  (pomiędzy węzłem Brzesko a węzłem Tarnów Mościce) doszło dziś do tragicznego wypadku. Tuż po godzinie 6:00 kierujący Fiatem Ducato uderzył w tył naczepy poprzedzającego go tira, a następnie w barierki. W wyniku zdarzenia cztery osoby jadące busem zmarły.  Piąta osoba (w ciężkim stanie) została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego a szósta karetką do szpitala.

Jezdnia A4 w stronę Rzeszowa została zablokowana z uwagi na czynności ratownicze oraz pracę policjantów (oględziny i zabezpieczenie śladów).  Policjanci na węźle Brzesko kierowali na objazdy podróżujących w kierunku Tarnowa, Rzeszowa. Czasowo był też wyłączony z ruchu lewy pas jezdni A4 w kierunku Krakowa na odcinku przyległym do miejsca zdarzenia dla potrzeb dojazdu służb ratunkowych (obecnie ruch na A4 odbywa się bez utrudnień)

W busie podróżowało 6 pracowników firmy budowlanej z  powiatu oświęcimskiego jadący do pracy na Podkarpacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.