19 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Oficer dyżurny z Tarnowa ratuje życie 24-latki w Niemczech

Oficer dyżurny jednego z tarnowskich komisariatów otrzymał zgłoszenie o potrzebie szybkiej interwencji wobec osoby w kryzysie emocjonalnym, mieszkającej na terenie Niemiec. Dzięki bardzo dobrej współpracy międzynarodowej zgłoszenie błyskawicznie otrzymali niemieccy policjanci, którzy dotarli do kobiety na czas.

Końcem lipca oficer dyżurny Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, asp. sztab. Krzysztof Liszka około godz. 16. otrzymał nietypowe zgłoszenie, ponieważ dotyczyło ono osoby przebywającej na terenie Niemiec. Z  treści zawiadomienia wynikało, że mieszkający w Polsce rodzice 24-letniej kobiety obawiają się o jej bezpieczeństwo. Córka przesłała do nich sms-em wiadomość, z której wynikało, że jest w stanie ciężkiego kryzysu emocjonalnego. Próba kontaktu telefonicznego rodziców z nią nie przyniosła pozytywnego efektu, ponieważ kobieta nie odbierała już połączeń telefonicznych. Zaniepokojeni rodzice przekazali również informację, że córka ma myśli samobójcze. 

W związku z uzasadnioną obawą, że może się ona znajdować w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia,  dyżurny tarnowskiego komisariatu błyskawicznie nawiązał kontakt z oficerem dyżurnym Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb w Świecku. W następstwie podjętych działań funkcjonariusze niemieccy udali się pod wskazany adres, gdzie okazało się, że kobieta faktycznie wymaga pomocy medycznej, a przekazana im interwencja zakończyła się jej hospitalizowaniem. 

Komisariat Policji Tarnów-Centrum obsługuje w ciągu każdej doby ponad 50 zdarzeń o różnym charakterze. Doceniając doświadczenie zawodowe pełniącego w tym dniu służbę dyżurnego, Komendant Miejski Policji w Tarnowie wyróżnił aspiranta sztabowego Krzysztofa Liszkę nagrodą pieniężną. Jego zaangażowanie oraz podjęcie bez zbędnej zwłoki decyzji o zainicjowaniu współpracy między służbami zapobiegło tragedii. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.