21 kwietnia 2024
Aktualności

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Bielczę

Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia przez Bielczę przeszedł Orszak Trzech Króli. W postacie królów wcielili się parafianie: jako Kacper – Marcin Hebda, jako Melchior – Robert Florczak, a Baltazarem został Robert Łąpieś.

Orszak wyruszył sprzed kościoła Matki Bożej Anielskiej i dotarł na Góry, gdzie w kaplicy przygotowana była szopka, a w niej Święta Rodzina: Maryja – Maria Rusin, Józef – Karol Baran. Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli swe dary. Następnie przy szopce odbyła się krótka inscenizacja w wykonaniu aniołów: Barbary Bogusz, Renaty Florczak, Renaty Gala, Beaty Pabian, Marzeny Solak i uczniów Zespołu Szkół w Bielczy: Natalii Latochy, Kingi Bujak i Szymona Borowca. Wspólne kolędowanie towarzyszyło wszystkim uczestnikom w radości spotkania z Nowonarodzonym Jezusem.

Na zakończenie ks. Artur Urban pobłogosławił chleb, który został rozdany uczestnikom Orszaku i podziękował wszystkim zaangażowanym oraz zaprosił zebranych za rok.

Orszak Trzech Króli w parafii Bielcza zorganizowano po raz pierwszy przy współpracy z Zespołem Szkół w Bielczy i Kołem Aktywnych Kobiet z Bielczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.