28 lutego 2024
Kryminalne

Oszuści znów zaatakowali

Przestępcy podszywający się pod policjantów i krewnych osób starszych niestety znowu dali o sobie znać. Dzwoniąc we wtorek na numery stacjonarne tarnowskich seniorów, usiłowali wyłudzić od kilku nich oszczędności.
Policjanci z Tarnowa interweniowali natychmiast i nie po raz pierwszy apelowali, prosząc o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z obcymi, a przede wszystkim nie przekazywanie im pieniędzy. Tym razem żaden z seniorów nie dał się nabrać na kłamstwa oszustów.

Warto wspomnieć, że podczas jednej z wczorajszych prób wyciągnięcia pieniędzy, oszust podawał się za wnuka kobiety do której dzwonił. Bardzo przekonująco zapewniał mieszkankę miasta, że potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i pilnie potrzebuje pieniędzy, aby pomyślnie dla siebie zakończyć sprawę. Musiał się bardzo zdziwić, kiedy jego rozmówczyni przerwała jego wypowiedź oświadczając, że jest zbyt młoda, aby być czyjąkolwiek babcią. Słysząc to mocno zdezorientowany fałszywy wnuczek natychmiast przerwał połączenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.