29 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Otfinów: Wandale wpadli przez rachunek za pizze

Dwaj nastolatkowie z gminy Żabno na długo zapamiętają smak pizzy, przez którą wpadli w ręce tamtejszych policjantów. Zarzucono im zniszczenia mienia szkolnego o wartości 3 tysięcy złotych. Skruszeni obiecali naprawić szkody.

W drugiej połowie października 17 i 18-latek pojawili się z piwem i pizzą wieczorem, w rejonie szkoły podstawowej w Otfinowie, po czym na boisku urządzili sobie imprezę. Pojedli, popili, a kiedy zakończyli wizytę, pozostawili po sobie jedynie zniszczenia i straty sięgające 3 tysiące złotych.

Sprawa uszkodzenia ogrodzenia i bramki piłkarskiej została zgłoszona policji. Wtedy też okazało się, że nastolatkowie, ku uciesze mundurowych pozostawili na miejscu coś znacznie więcej. Podczas oględzin śledczy znaleźli i zabezpieczyli paragon zakupu pizzy, tej samej którą młodzi skonsumowali pod szkołą. I to właśnie ten wyrzucony przez nich, niepozorny i wydawałoby się nic nie znaczący kawałek papieru pomógł policjantom w zidentyfikowaniu i ustaleniu tożsamości chuliganów, a w dalszej kolejności postawieniu im zarzutów. Obaj przyznali się do dewastacji. Co więcej – obiecali poprawę i zobligowali się naprawić to co zepsuli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.