19 czerwca 2024
Aktualności

Partyjny spadochroniarz wylądował w Klasterze

W sytuacji, kiedy Platforma Obywatelska organizuje ,,Konwój Wstydu” wypominając rządzącym przyznanie sobie nagród, prezydent Roman Ciepiela (jeszcze PO) lokuje na stołku przewodniczącego Rady Nadzorczej  Tarnowskiego Klastera Przemysłowego byłego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej Andrzeja Wyrobca. Nowy szef Rady Nadzorczej co miesiąc będzie kasował ponad 2 tys. zł. 

Ten niegdyś ważny polityk PO był również swego czasu wiceministrem w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a teraz w Tarnowie będzie nadzorował prace Klastera. Pytanie tylko, czy decyzja o powołaniu Andrzeja Wyrobca była decyzją polityczną, czy też merytoryczną? Należy również pamiętać o umizgach obecnego włodarza Tarnowa do władz Platformy w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych. Lokalne struktury PO mają złe zdanie o Romanie Ciepieli, czy zatem jest to zręczna próba obejścia partyjnych dołów?

Tarnowski magistrat w swoim komunikacie tłumaczy, że ,,w związku z rezygnacją z członkostwa w Radzie Nadzorczej Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. przewodniczącego Rady, p. Marka Witka z dniem 19 marca 2018, w dniu 21 marca odbyło się zebranie akcjonariuszy spółki, na którym do Rady Nadzorczej w miejsce p. Witka został powołany p. Andrzej Wyrobiec.”

Andrzej Wyrobiec ma duże doświadczenie w pełnieniu funkcji członka rady nadzorczej i w zarządzaniu podmiotami publicznymi. Zasiadał między innymi w radach nadzorczych publicznych spółek: Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków – Balice Sp. z o.o., Polskie Radio Kraków S.A.. Ma również doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego, pełnił między innymi funkcję Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie S.A. Z wykształcenia jest historykiem, ukończył również studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów. Obecnie pracuje jako doradca Zarządu w Agencji Reklamy “Wenecja” Sp. z o.o. w Krakowie.
Wynagrodzenie przewodniczącego Rady Nadzorczej Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. wynosi 2 179,87 zł brutto miesięcznie – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej Redakcji przez tarnowski magistrat.

Magistrat dodaje, że Marek Witek zrezygnował z pracy w Radzie Nadzorczej TKP S.A. z przyczyn osobistych. Ale już dzień po odejściu z Klastera został powołany do Rady Nadzorczej Mościckiego Centrum Medycznego sp. z o.o.

Jak wyglądała polityczna droga Andrzeja Wyrobca? To m.in. członek Kongresu Liberalno-Demokratycznego, Unii Wolności, a następnie PO. W partii Donalda Tuska przez długi czas odpowiadał za partyjne finanse, po czym zastąpił Grzegorza Schetynę na stanowisku sekretarza generalnego PO. Media określały go mianem człowieka od czarnej roboty.

2 komentarze do “Partyjny spadochroniarz wylądował w Klasterze

  • A co się dzieje z wielką szychą PO, byłym wiceprezydentem Tarnowa, Henrykiem Słomką-Narożańskim? Coś cicho o nim, a na pewno grzeje jakiś dobrze opłacany stołek.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.