29 lutego 2024
Kryminalne

Wola Dębińska: Woziła pasażerów na podwójnym gazie

0,28 promila alkoholu we krwi miała kierująca „busem” obsługującym regularny przewóz osób na terenie Małopolski. Podczas kontroli inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili również niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

W poniedziałek rano na odcinku drogi krajowej nr 94 w Woli Dębińskiej (powiat brzeski) inspektorzy z tarnowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie zatrzymali do kontroli „busa”, którym był wykonywany regularny przewóz osób na linii Złota – Brzesko. Badanie trzeźwości wykazało 0,14 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierującą, co odpowiada zawartości 0,28 promila alkoholu we krwi. W chwili zatrzymania do kontroli przewoziła 21 pasażerów.

Inspektorzy wezwali na miejsce kontroli policjantów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Brzesku zatrzymali prawo jazdy kierującej i przejęli dalsze czynności w tej sprawie. Dodatkowo inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu za niewłaściwy stan techniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.