29 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Powiat Brzeski: Policjanci w porę dotarli do zaginionej 84-latki

Poszukiwania zaginionej 84-letniej mieszkanki gminy Brzesko zakończyły się sukcesem. Kobieta wyszła rano do kościoła i do godzin popołudniowych nie wróciła do domu. Zaniepokojona jej nieobecnością rodzina zgłosiła zaginięcie. Kompletnie przemoczoną i osłabioną 84-latkę policjanci odnaleźli w lesie.

W niedzielne popołudnie (8.04) policjanci z brzeskiej jednostki otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 84-letniej mieszkanki gminy Brzesko. Kobieta w godzinach rannych wyszła do kościoła i nie wróciła do miejsca zamieszkania. Rodzina, która popołudniu zaalarmowała Policję, była pełna obaw o zdrowie i życie 84-latki. W brzeskiej jednostce natychmiast ogłoszono alarm. Od rodziny zaginionej policjanci dowiedzieli się, że kobieta posiada las pomiędzy  Przyborowem a Łękami. Po sprawdzeniu miejsca zamieszkania i okolic, to właśnie w lesie skupiły się wszelkie działania poszukiwawcze. Policjantów w działaniach wspomagali strażacy oraz przewodnik z psem tropiącym. Funkcjonariusze przeczesali kompleks z nadzieją, że jeszcze przed zapadnięciem zmroku odnajdą w nim starszą kobietę. Przed godziną 19.00 pomiędzy stawami rybnymi, w zaroślach policjanci zauważyli zaginioną seniorkę. Kobieta była kompletnie przemoczona i osłabiona, kontakt z nią był utrudniony. Okazało się, że 84-latka po nabożeństwie poszła do lasu na spacer, zasłabła i przewróciła się. Cały dzień spędziła w lesie w oczekiwaniu na ratunek. Z pomocą przyszli policjanci kryminalni, którzy ją odnaleźli i udzielili pomocy.. Kobieta została przekazana pod opiekę pogotowia ratunkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.