19 czerwca 2024
Kultura

Paweł Małaszyński z zespołem zagra w Piwnicach TCK

Cochise z Pawłem Małaszyńskim jako wokalistą i frontmanem wystąpi w 1 marca w Piwnicach TCK. Białostocki kwartet promować będzie swój ostatni, piąty autorski album „Swans & Lions”. Gościem specjalnym koncertu będzie sandomierski zespół S.N.O.W. Początek koncertu o godz. 20:00. Bilety w przedsprzedaży w cenie 30 zł (w dniu koncertu 35 zł) do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5 oraz on-line.

Cochise – białostocki zespół grający muzykę, będącą oryginalnym połączeniem rocka i grungu. Grupa powstała w 2004 roku i od tego czasu zagrała kilkaset koncertów oraz nagrała pięć studyjnych albumów, wydanych przez wytwórnie Mystic i Metal Mind.
Wśród najciekawszych wydarzeń koncertowych, w których uczestniczył Cochise można wymienić Seven Festival, Świebodzice Rock Festival, Cieszanów Rock Festiwal, Impact Festival,Summer Fall Festival). Zespół kilkukrotnie koncertował za granicą (w Niemczech, Belgii i Anglii), w 2016 roku zagrał na dużej scenie Przystanku Woodstock.
W marcu 2018 miała miejsce premiera nowej płyty Cochise zatytułowanej Swans&Lions.
Skład Cochise: Paweł Małaszyński- voc., Wojtek Napora- git., Radek Jasiński- b., Adam ARGON Galewski-dr.

S.N.O.W. powstał z końcem 2007 roku. Latem 2008 r. zespół. został wyróżniony na Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Rockowych „Czysty Akord” w Kielcach (II miejsce). W maju 2009 r. zespół zdobył I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Muzycznym im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim’ a w sierpniu 2009 r. pierwszą nagrodę na festiwalu „Rock Autostrada” w Bochni.
Muzyka wykonywana przez S.N.O.W. oscyluje wokół szeroko rozumianego nurtu rockowego z mocnymi gitarowymi riffami połączonymi z melodyjnym wokalem. Zespół na swoim koncie ma wydane dwa albumy „s.n.o.w.” (2010) i „Po drugie” (2017).
W tak zwanym międzyczasie zespół tworzył i szlifował w ogniu scenicznym nowy repertuar, który potem nieśpiesznie rejestrował korzystając ze stworzonych przez siebie warunków studyjnych. Np. W 2014 roku zespół brał udział w nagraniu sceny w filmie „Ziarno Prawdy” w reżyserii Borysa Lankosza (według powieści Zygmunta Miłoszewskiego) występując we własnej roli .
W 2016 roku S.N.O.W. miał zaszczyt gość na swoim koncercie przedstawicieli grupy artystycznej ŁÓDŹ KALISKA.
Wrażenie jakie zrobili na artystach z Łodzi zaowocowało prośbą o skomponowanie ścieżki dźwiękowej do happeningu „Szarża stojąca”. Premiera filmu i muzyki miała miejsce podczas wernisażu grupy Łódź Kaliska 7 kwietnia 2017 roku w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Skład zespołu: Tomasz Wróblewski – wokal, Grzegorz Osmala – gitara, Jerzy Cąpała – gitara, Michał Piorun – bas, Grzegorz Wilkowski – perkusja, Marcin Walczak – realizacja dźwięku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.