20 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Pijany kierowca BMW dachował na ,,starej czwórce” [ZDJĘCIA]

Nieodpowiedzialność, brawura, do tego alkohol przyczyną bardzo groźnego zdarzenia na „starej czwórce” w Ratnawach k. Wojnicza. 33-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego uderzył w liny ograniczające pas jezdni, dachował i zablokował na kilkadziesiąt minut całkowicie drogę krajową 94 w obu kierunkach.

Do zdarzenia drogowego doszło w poniedziałkowy wieczór tuż po godzinie 20. Zgłoszenie dotyczyło dachowania samochodu osobowego na drodze krajowej 94 w Ratnawach k. Wojnicza. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, straż pożarna oraz policjanci z Wojnicza i ruchu drogowego z Tarnowa. Okazało się, że 33-latek wiele nie ucierpiał w groźnie wyglądającym wypadku. Opatrzony przez zespół ratownictwa medycznego mógł być obecny przy czynnościach wykonywanych przez policjantów. Pierwsze sprawdzenia wskazało przyczynę dachowania bmw. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 1 promil alkoholu. Ponadto okazało się, że nie powinien jechać samochodem ponieważ ma cofnięte uprawnienia.

W związku z nietrzeźwością i zakazem prowadzenia pojazdów zostało wszczęte przeciwko mężczyźnie postępowanie w Komisariacie Policji w Wojniczu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Po wykonaniu niezbędnych czynności zniszczony pojazd został odholowany, a po uprzątnięciu drogi ruch został przywrócony. Przez kilkadziesiąt minut ruch na drodze krajowej był całkowicie zablokowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.