29 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Podczas sprzątania domu znalazł… pistolet maszynowy

Pistolet MP-40 produkcji niemieckiej został odnaleziony w opuszczonym domu jednorodzinnym w Biadolinach Radłowskich. Obecny właściciel posesji odnalazł go ukrytego w jednym z pomieszczeń podczas przygotowywania domu do gruntownego remontu.

Mieszkaniec Biadolin Radłowskich, 44-letni właściciel nieruchomości sprzątał dom, w którym od kilkudziesięciu lat nikt nie mieszkał. Ostatni właściciel zmarł w latach 60-tych ubiegłego stulecia i od tamtej pory budynek nie był przez nikogo zamieszkały. W jednym z pomieszczeń gospodarczych, przykryty różnego rodzaju mapami odnalazł karabin przypominający ten czasów zawieruchy wojennej. Policjanci z Komisariatu Policji w Wojniczu, którzy zostali powiadomieni o tym odkryciu, określili to znalezisko jako pistolet maszynowy MP-40 wraz z jednym magazynkiem, bez amunicji produkcji niemieckiej, który był wykorzystywany przez nazistów w czasie II wojny światowej. Teraz karabin został zabezpieczony do prowadzonego postępowania, które prowadza policjanci z Wojnicza pod nadzorem prokuratury rejonowej.

Przedmiotowy karabin, po przeprowadzonym postępowaniu, zgodnie z decyzją prokuratora nadzorującego zostanie przekazany do zbiorów muzealnych lub zostanie zniszczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.