21 kwietnia 2024
Aktualności

Policjanci uratowali życie biegacza!

W niedzielę ulicami Tarnowa odbył się III Tarnowski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizowana co roku impreza przyciąga rzesze biegaczy, którzy przez sport i wysiłek fizyczny czczą pamięć żołnierzy walczących z sowietyzacją naszego kraju po II wojnie światowej. W tym roku na starcie 10-kilometrowej trasy biegu stanęło ponad 300 zawodników. Jednak nie wszyscy uczestnicy biegu mieli możliwość ukończyć go szczęśliwie.

Szczególnie groźny przebieg miał on dla 60-letniego tarnowianina, który w rejonie skrzyżowania ulic ks. Sitko z Piłsudskiego wywrócił się i upadł nieprzytomny na jezdnię.

Na szczęście w pobliżu znaleźli się dwaj policjanci tarnowskiej „drogówki”, którzy w tym czasie regulowali ruchem na skrzyżowaniu i dbali o porządek na trasie biegu. Starszy sierżant Marek Bachara oraz sierżant sztabowy Mirosław Piaskowy widząc co się dzieje natychmiast rzucił się na pomoc nieprzytomnemu biegaczowi, jednocześnie wzywając na miejsce służby medyczne. Jeden z nich podłożył pod głowę poszkodowanego mężczyzny swoją czapkę, a ponieważ nie reagował on na głos funkcjonariuszy, ani żadne, inne bodźce zewnętrzne i nie oddychał, policjanci przystąpili niezwłocznie do przywrócenia czynności życiowych. Na zmianę prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, dzięki czemu po około 10 minutowej akcji, przywrócili oddech poszkodowanemu i nadal nieprzytomnemu mężczyźnie. Następnie ułożyli go w bezpiecznej pozycji i stale kontrolując jego oddech czekali na przyjazd załogi Pogotowia Ratunkowego, pod opiekę której przekazali 60-latka. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Dzięki szybkiej i skutecznie udzielonej pomocy, 60-letni mieszkaniec Tarnowa przeżył, co zgodnie podkreślali lekarze ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, dziękując policjantom. Teraz tarnowianina czeka zabieg koronorografii i rehabilitacja, ale najważniejsze, że jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Policjanci, którzy uratowali mężczyznę nie kryli z tego powodu radości.

Dodajmy, jeszcze, że starszy sierżant Marek Bachara to policjant z blisko 6 letnim stażem w Policji, pełniący na co dzień służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Posiada uprawnienia i umiejętności związane z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz 30-letnie doświadczenie w akcjach ratunkowych, nabyte podczas służby w jednostce OSP KSRG w Zakrzowie. Sierżant Sztabowy Mirosław Piaskowy to policjant z 13 stażem służby w Policji, na co dzień pełniący służbę w Wydziale Rychu Drogowego tarnowskiej Komendy Miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.