4 grudnia 2023
AktualnościKryminalne

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol

Policjanci ukrócili proceder nabywania i przechowywania alkoholu i papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Zajmował się nim 78-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania i garażu policjanci zabezpieczyli blisko 3 kg tytoniu, 7360 sztuk papierosów oraz około 420 litrów różnego rodzaju alkoholu.

Czynności związane z ujawnieniem procederu wykonywali policjanci specjalizujący się w sprawach zwalczania nielegalnego obrotu towarami akcyzowymi. To oni poczynili ustalenia, które doprowadziły do miejsca przechowywania tytoniu i alkoholu w jednym z domów na terenie powiatu brzeskiego. Właściwe rozpoznanie funkcjonariuszy przyczyniło się także do zlokalizowania garażu, który 78-latek wynajmował w innej miejscowości i użytkował jako magazyn do przechowywania nielegalnego towaru. To właśnie w nim policjanci znaleźli i zabezpieczyli większość nielegalnego alkoholu. W sumie zabezpieczono blisko 3 kg tytoniu, 7360 sztuk papierosów oraz około 420 litrów różnego rodzaju alkoholu. Wprowadzenie tak dużej ilości nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na utratę kwoty blisko 30 tys. złotych. Policjanci zabezpieczyli także około 47 tys. złotych i ponad 5 tys. dolarów, które 78-latek przechowywał w słoikach. Mężczyzna usłyszał zarzut nabycia i przechowywania wyrobów alkoholowych i tytoniowych bez polskich znaków akcyzowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.