31 maja 2024
AktualnościKryminalne

Policjanci zatrzymali oszusta działającego metodą „na pracownika banku”

Policjanci dzięki skrupulatnej analizie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili jednego z mężczyzn zamieszanego w oszustwo 60-letniej mieszkanki powiatu brzeskiego, która straciła swoje oszczędności.

W lipcu ubiegłego roku do brzeskich policjantów zgłosiła się 60-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego, która relacjonowała, że otrzymała telefon od mężczyzny podającego się za pracownika banku. Mężczyzna zadzwonił do kobiety z informacją, że ktoś usiłował dokonać kradzieży środków pieniężnych z jej konta. Poinformował, że bank utworzył już nowe konto, aby zabezpieczyć jej środki przed kradzieżą. Pokrzywdzona uwierzyła, że rozmawia z pracownikiem banku po czym przelała swoje oszczędności w wysokości około 27 tysięcy złotych i wpłaciła je na konto podane przez oszusta.

Sprawą zajęli się brzescy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą.  Skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy i wnikliwa jego analiza pozwoliła śledczym wytypować i ustalić miejsce pobytu jednego ze sprawców oszustwa. Ten 19-letni obywatel Uzbekistanu założył rachunek bankowy, na który trafiły pieniądze pochodzące z oszustwa. Końcem stycznia br. został zatrzymany na terenie Warszawy. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci cały czas ustalają kolejne osoby biorące udział w tym procederze i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.