28 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Rowerzyści po spożyciu. Rekordzista miał blisko 3 promile

Kilku pijanych rowerzystów ukarali tarnowscy policjanci, którzy z ponad 2 promilowym wynikiem jechali lub usiłowali jechać swoimi rowerami po drogach dla rowerów. Rekordzistą był mężczyzna, który we krwi miał niemalże 3 promile.

Tylko w miniony weekend tarnowscy policjanci byli kilka razy wzywani do zdarzeń z udziałem nietrzeźwych rowerzystów, którzy poruszali się drogami dla rowerów. W powiecie tarnowskim na popularnej trasie Velo Dunajec takich zgłoszeń było kilka. Trzech rowerzystów wsiadło na swoje rowery mając w organizmie sporo ponad dwa promile, a jeden z nich miał dodatkowo orzeczony zakaz kierowania rowerami. Na uwagę jednak zasługuje mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który stał i rozmawiał z kolegą oparty o swój rower. Po rozmowie usiłował na niego wsiąść, niestety stracił równowagę, przewrócił się i rozbił głowę. Zostali wezwani ratownicy, którzy zaopatrzyli rannego. Na miejscu pojawili się także policjanci tarnowskiego ruchu drogowego, gdyż od mężczyzny była wyczuwalna charakterystyczna woń alkoholu. Informacja okazała się prawdziwa, ponieważ mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 1,3 mg/l, co daje ponad 2.7 promila alkoholu we krwi. Mężczyźnie nic wiele się nie stało, natomiast w każdym przypadku zostanie przeprowadzone postępowanie w związku z jazdą rowerem po alkoholu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.