24 lutego 2024
Aktualności

Runęła ściana zabytkowego spichlerza w Radłowie

Wczoraj runęła ściana zabytkowego spichlerza w Radłowie na ul. Glowskiej. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
 
Na miejsce zadysponowano liczne siły i środki OSP oraz PSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu gruzowiska czy nikt nie został przysypany. Dodatkowo grupa poszukiwawcza z Nowego Sącza wraz z psami oraz z pomocą koparki przeszukiwała gruzowisko, aby mieć pewność, że nikt nie znajduje się pod gruzami.
 
– Od 2011 roku prowadziłem rozmowy Agencja Modernizacji Rolnictwa. Spichlerz był w takim stanie, że nie nadawał się do modernizacji, tylko do rozbiórki – tłumaczy Zbigniew Mączka, burmistrz Radłowa. – Konserwator nie wyraził zgody na żadne przeróbki, mimo że w środku elementy drewniane stropu były nie zdatne do użytkowania. Agencja wiedziała o zagrożeniu, ale nic niestety nie robiła z tym faktem. Swego casu były pomysły na restaurację w tym miejscu, ale nie było zgody konserwatora i temat upadł. Przykro, ale ten obiekt historyczny nie mógł zostać uratowany.  
 
Dodajmy, że budynek nie jest własnością gminy Radłów. 
 
fot. OSP Radłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.