24 lutego 2024
Aktualności

Wójt gminy Szerzyny usłyszał zarzuty

Jak już dziś informowaliśmy wójt gminy Szerzyny został Grzegorz G. został zawieszony w sprawowaniu funkcji. Wójt usłyszał także prokuratorskie zarzuty związane z tak zwanym ,,kłamstwem urzędniczym”. Zarzuty usłyszał także notariusz Wojciechowi W.

W stosunku do podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru Policji, w ramach którego m.in. zakazano im kontaktowania się osobistego, za pośrednictwem innych osób oraz telefonicznie i za pomocą środków komunikacji elektronicznej z innymi podejrzanymi w sprawie oraz świadkami. 

– Przedmiotem zarzutu dla Wójta Gminy Szerzyny było bezpośrednie przejęcie na rzecz gminy w formie darowizny nieruchomości, która przekazana została przez osobę nie mającej zdolności do czynności prawnych, natomiast zarzut przedstawiony notariuszowi dotyczy bezpośredniego udziału w tym procederze – informuje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.