19 czerwca 2024
Kultura

Rustavi w Centrum Sztuki Mościce [ZAPOWIEDŹ]

10 listopada w Tarnowie (Centrum Sztuki Mościce, godz.19.30) wystąpi światowej sławy ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA GRUZJI „RUSTAVI”. Co istotne, ta legendarna grupa ma na koncie ponad 8 000 widowisk w 80 krajach, ale w Polsce z tak dużą trasą koncertową będzie po raz pierwszy!

Zespół charakteryzuje się bogatym repertuarem i wykonaniem artystycznym na światowym poziomie. Tańcom towarzyszą pieśni ludowe w wykonaniu chóru na żywo oraz instrumenty z różnych regionów, tworzące harmonijny spektakl, prezentujący obraz niepowtarzalnej kultury Gruzji. Energia gorących mężczyzn z gór Kaukazu, ich symboliczne pojedynki na szablach, akrobacje oraz łagodność pięknych, płynących po scenie kobiet, to tylko niektóre elementy programu. W każdym tańcu, w każdej pieśni rozbrzmiewa historia całego narodu, regionu i poszczególnych miast.

Rustavi nie tylko zaskoczy publiczność fantastyczną energią oraz choreografią, ale zostanie w sercach widzów już na zawsze!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.