25 kwietnia 2024
AktualnościFotoreportaże

Rządowe wsparcie dla Pleśnej i Wietrzychowic [FOTOREPORTAŻ]

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie miała miejsce uroczystość wręczenia kolejnej transzy promes dla małopolskich samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesy wręczył sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Kozłowski. W wydarzeniu wziął udział także wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz senator prof. Kazimierz Wiatr.

– Bardzo się cieszę i serdecznie dziękuję za zaproszenie. Jestem głęboko przekonany, że nasze małe ojczyzny zasługują na to, żeby w sposób szczególny o nie dbać – żeby dbać o stan infrastruktury, poprawiać stan dostępności dróg i mostów. Bardzo serdecznie dziękuję Państwu samorządowcom za tą codzienną troskę o wasze jednostki samorządu terytorialnego oraz Panu Wojewodzie za zaangażowanie – powiedział wiceminister Krzysztof Kozłowski

– Z ogromną satysfakcją goszczę dziś pana ministra Krzysztofa Kozłowskiego, który przywozi do Krakowa dobre wiadomości dla małopolskich samorządów. Kolejny już raz w tym roku włodarzom gmin z Małopolski wręczone zostaną promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Przekazane dziś dodatkowe środki rządowe pozwolą na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia w naszych małych ojczyznach – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Tym razem rządowe wsparcie z regionu tarnowskiego otrzymały gminy: Pleśna oraz Wietrzychowice.

Gmina Pleśna za dzięki otrzymanemu wsparciu zrealizuje remont mostu na rzece Biała Tarnowska w Woźnicznej oraz wyremontuje drogę Łowczówek – ..Góry” obok Popek. Na te zadania samorząd otrzymał 440 tys. zł rządowego wsparcia. To już druga transza środków dla gminy Pleśna. Wcześniej samorząd otrzymał blisko 1,4 mln zł na remonty trzech dróg gminnych.

Z kolei w gminie Wietrzychowice do remontu została wytypowana droga gminna ,,Lipiańska” w Woli Rogowskiej oraz droga ,,Do Gniadego – Las” w Jadownikach Mokrych. W sumie gmina Wietrzychowice otrzymała 200 tys. zł dotacji na wspomniane zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.