30 kwietnia 2024
Aktualności

Siatkarki Roleski Grupy Azoty PWSZ Tarnów liderem!

Siatkarki Roleski Grupy Azoty PWSZ Tarnów w niedzielnym meczu „na szczycie” pokonały na wyjeździe 3-2 (25-14, 23-25, 20-25, 25-21, 16-14) ITA Tools Stal Mielec. MVP spotkania wybrana została Wiktoria Kowalska. Po tej wygranej podopieczne trenera Marcina Wojtowicza zapewniły sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

Pierwszy punkt zdobyła w tym spotkaniu Paulina Stroiwąs, ale po zablokowanym przez Wiktorię Kowalską ataku Sandry Szczygioł, tarnowianki prowadziły 4-1. Przy stanie 4-6, nasz zespół zdobył cztery punkty z rzędu i po akcji Magdaleny Szabó wygrywał 10-4. Kolejna punktowa seria przyjezdnych dała ekipie trenera Marcina Wojtowicza prowadzenie 15-8, a po ataku Gabrieli Ponikowskiej było 19-14 dla Roleski Grupy Azoty PWSZ. W tym momencie w polu zagrywki pojawiła się Pola Nowacka. Przy jej serwisach tarnowianki zdobyły sześć punktów z rzędu, a rywalizację w tej odsłonie zakończył atak w siatkę Sandry Szczygioł.

W drugim secie długo żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi wyższej niż jednopunktowa. Dopiero po dotknięciu siatki przez jedną z siatkarek z Tarnowa, na tablicy pojawił się wynik 7-5. Chwilę później Wiktoria Kowalska doprowadziła do remisu 8-8, ale po zablokowanym ataku tarnowskiej atakującej, gospodynie wygrywały 12-8. Autowy atak Rozalii Hnatyszyn zmniejszył straty naszego zespołu do dwóch punktów (12-10), ale przy stanie 16-12 zespół trenera Michała Betlei zdobył trzy punkty z rzędu i po punktowej zagrywce Sandry Szczygioł wygrywał 19-12. Tarnowianki nie zamierzały jednak oddać tego seta bez walki. Po zbiciu Wiktorii Kowalskiej przegrywały tylko 18-21, a po kolejnej akcji tej zawodniczki na tablicy pojawił się rezultat 23-22 dla ITA Tools Stali. Dwie akcje, grającej dwa sezony temu w Tarnowie, Julity Molendy, przechyliły jednak szalę zwycięstwa w tej odsłonie na korzyść zespołu z Mielca.

Początek trzeciej partii również przyniósł walkę punkt za punkt (jedynie po ataku Gabrieli Ponikowskiej zespół trenera Marcina Wojtowicza wygrywał 5-3) i na tablicy pojawił się wynik 7-7. Kolejne minuty należały do tarnowianek i po obiciu bloku przez Wiktorię Kowalską, Roleski Grupa Azoty PWSZ wygrywała 11-7. Odpowiedź mielczanek była jednak błyskawiczna i po ataku Katarzyny Brydy to one prowadziły 13-11. Chwilę później po punktowym bloku przewaga gospodyń wzrosła do czterech punktów (16-12), a akcja Julity Molendy doprowadziła do wyniku 20-15. Do końca seta obie drużyny zdobywały już punkty na przemian, a rywalizację zakończył atak Julity Molendy, która obiła ręce Gabrieli Ponikowskiej.

Po autowej zagrywce Katarzyny Brydy, tarnowianki prowadziły w czwartej odsłonie 3-1. Szybko zrobiło się jednak 3-3, a dwa autowe ataki Klaudii Świstek i punktowa akcja Adrianny Muszyńskiej, wyprowadziły ITA Tools Stal na prowadzenie 6-3. Teraz z kolei punktować zaczęły tarnowianki i po asie serwisowym Wiktorii Kowalskiej nasz zespół wygrywał 7-6. Dwie nieudane próby Julity Molendy pozwoliły naszemu zespołowi na powiększenie przewagi do trzech punktów (10-7), ale po punktowej zagrywce Wioletty Lach zrobiło się 10-11. Zablokowany przez Aleksandrę Gancarz atak Katarzyny Brydy dał natomiast naszej drużynie prowadzenie 15-10. Przy prowadzeniu tarnowianek 19-14 o czas poprosił szkoleniowiec ITA Tools Stali, Michał Betleja. Przerwa ta podziałała mobilizująco na jego podopieczne, które po autowym ataku Agnieszki Cur-Słomki doprowadziły do remisu 20-20. Końcówka seta należała jednak do tarnowianek, a trzy punkty w tym fragmencie meczu zdobyła Agnieszka Cur-Słomka, której atak doprowadził do tie-breaka.

W decydującej partii, po zablokowanej próbie Wiktorii Kowalskiej, miejscowe prowadziły 5-3. Nieudany atak Julity Molendy doprowadził do remisu 7-7, ale po złym przyjęciu przez tarnowianki jej zagrywki, ITA Tools Stal Mielec, wygrywała 9-7. Punktowy blok tarnowianek doprowadził do remisu 9-9, dwa punkty Adrianny Muszyńskiej przywróciły jednak dwupunktowe prowadzenie gospodyń (11-9). Chwilę później było 11-11 i 12-12, punktowa zagrywka Adrianny Muszyńskiej (po jej serwisie piłka zahaczyła o siatkę, myląc nasze siatkarki) dała natomiast mielczankom prowadzenie 14-12. Dwa punkty – w tym as serwisowy – Aleksandry Gancarz doprowadziły do remisu 14-14, nieudany atak Adrianny Muszyńskiej dał natomiast siatkarkom Roleski Grupy Azoty PWSZ piłkę meczową. Ostatni w tym meczu punkt zdobyła Wiktoria Kowalska, skutecznie obijając mielecki blok.

Roleski Grupa Azoty PWSZ: Katarzyna Wawrzyniak, Magdalena Szabó, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Gancarz, Wiktoria Kowalska, Klaudia Świstek, Anna Pawłowska (libero) oraz Pola Nowacka, Agnieszka Cur-Słomka, Katarzyna Szczygieł-Głód i Adrianna Kukulska.