25 maja 2024
Aktualności

SKRZYSZÓW: Biblioteka w zabytkowych wnętrzach

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie otrzymało dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa, na adaptację zabytkowego budynku na potrzeby Biblioteki Publicznej w Skrzyszowie.

Projekt polega na adaptacji i przebudowie dworskiego budynku z XIX w. na potrzeby biblioteki głównej w Skrzyszowie. Zakres planowanych robót to m.in. remont dachu oraz elewacji wraz z termomodernizacją budynku i izolacjami fundamentów. Budynek rozbudowany zostanie o częściowo przeszklony pawilon, który stanowić będzie nowoczesne pomieszczenie biblioteczne. W ramach zadania wykonana zostanie także dokumentacja techniczna, zakupiony zostanie sprzęt komputerowy oraz wyposażenie.

Głównym celem realizacji projektu jest stworzenie biblioteki, jako miejsca otwartego dla wszystkich, ciekawego, nowoczesnego, jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi, przyczyniającego się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa w kulturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.