21 lutego 2024
AktualnościFotoreportaże

Strażacy z regionu z dotacjami [FOTOREPORTAŻ]

Na nowoczesne samochody, sprzęt ratowniczy i odzież ochronną oraz modernizację i przebudowę remiz – to m.in. na te zadania strażacy-ochotnicy przeznaczą dotacje otrzymane od samorządu województwa w ramach dwóch konkursów: Bezpieczna Małopolska 2018 i Małopolskie Remizy 2018. W sumie dzięki nim tylko w tym roku do 258 małopolskich jednostek OSP trafi ponad 5,2 mln zł, z czego niemal 3 mln na remonty remiz, a ponad 2,2 mln zł na zakup samochodów i sprzętu. Część z tej kwoty trafi teraz do strażaków z powiatów tarnowskiego i dąbrowskiego dzięki umowom, które przekazał wicemarszałek Stanisław Sorys.


Wicemarszałek przekazał umowy dla jednostek OSP z powiatów: tarnowskiego (gminy: Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice, Zakliczyn, Żabno) oraz z dąbrowskiego (gminy: Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Radgoszcz, Szczucin).

Za otrzymane w konkursie „Bezpieczna Małopolska” środki, w wysokości prawie 263 tys. zł, druhowie z powiatu tarnowskiego kupią nowoczesne samochody i dobrej jakości sprzęt. Do OSP Ciężkowice (gm. Cieżkowice) i OSP Łukowa (gm. Lisia Góra) trafią pojazdy ratowniczo-gaśnicze średnie. Pozostałe jednostki zostaną doposażone m.in. w agregat prądotwórczy i hydrauliczny, pilarkę ratowniczą, radiotelefony, nożyce hydrauliczne czy kilka zestawów odzieży ochronnej do działań bojowych.

W ramach konkursu „Małopolskie Remizy” zyskają obydwa powiaty, bowiem już wkrótce zostaną tam przeprowadzone remonty w remizach, a także w bliskim ich otoczeniu. W powiecie dąbrowskim prace zaplanowano w jednostkach OSP w: Pawłowie, Laskówce Chorąskiej, Luszowicach i Borkach. Z kolei w powiecie tarnowskim zmodernizowane i wyremontowane zostaną remizy w: Zborowicach, Gromniku, Starych Żukowicach, Pleśnej, Zdrochcu, Ryglicach, Rzepienniku Biskupim, Białej, Siedliskach, Charzewicach i Odporyszowie. Łączny koszt dotacji dla tych dwóch powiatów w ramach tegorocznej edycji konkursu wyniesie nieco ponad 550 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.