18 maja 2024
Kryminalne

Strzelce Wielkie: jeździł bez prawka i uciekał przed policją. Grozi mu 5 lat odsiadki

Tym razem dzielnicowy mając sygnał o tym, że w gminie Szczurowa młody mężczyzna jeździ samochodem bez ,,prawka”  podjął skuteczne działania i wyeliminował z ruchu osobę, która może stwarzać zagrożenie dla innych.

We wtorek ok. godz. 10.35 do dzielnicowego patrolującego Strzelce Wielkie dotarła informacja, że po okolicy Opelem Astrą porusza się mężczyzna, który najprawdopodobniej nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Gdy policjant zauważył wskazany samochód postanowił zatrzymać kierującego do kontroli drogowej używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten jednak całkowicie zignorował sygnał do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać. Dopiero po przejechaniu 10 kilometrów, widząc, że policjant nie odpuści, mężczyzna zatrzymał się. Podczas kontroli potwierdziło się, że 20-latek nie posiada uprawnień. Mężczyzna odpowie nie tylko za to wykroczenie, ale także poniesie konsekwencje za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.