25 lutego 2024
AktualnościFotoreportażeKryminalne

TARNÓW: Uderzył w grupę ludzi stojących na chodniku. Cudem nikomu nic się nie stało [ZDJĘCIA]

Makabryczne wiadomości obiegły Tarnów w piątkowe późne popołudnie.  W centrum Tarnowa na skrzyżowaniu ulic Szujskiego i Szkotnik miało dojść do makabrycznego wypadku. Kierowca samochodu osobowego miał wjechać w grupę pieszych stojących na chodniku w oczekiwaniu na przejście przez jezdnię.

Na miejscu pojawiły się pojazdy straży pożarnej oraz karetki pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym, których w pierwszym momencie było siedem osób. Ostatecznie ratownicy do szpitala przetransportowali 4 osoby, w tym trójkę pieszych, dwie kobiety i jedną dziewczynę oraz kierowcę samochodu osobowego. Newralgiczne w tym momencie skrzyżowanie zostało częściowo zablokowane. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ustali z relacji świadków oraz poustawianych rozbitych pojazdów, przebieg tego zdarzenia. Okazało się, że kierowca województwa podkarpackiego jadąc ulicą Szkotnik w kierunku centrum Tarnowa wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia z prawidłowo przejeżdżającym przez skrzyżowanie osobowym punto. Jego kierowca stracił panowanie nad pojazdem i obracając się uderzył w grupę ludzi stojących na chodniku.

Kilka godzin później ze szpitala w Tarnowie napłynęły uspokajające informacje. Żadna z osób przetransportowanych do szpitala nie wymaga hospitalizacji, a co więcej nikt nie ucierpiał. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a policjanci w postępowaniu przeprowadzonym przez wydział prewencji ustalą i wyjaśnią wszelkie jego okoliczności.

 

Fot. KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.