19 czerwca 2024
Aktualności

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będą gościć w Tarnowie

Studenci z całej Polski, stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będą przez tydzień gościć w Tarnowie, poznawać historię regionu i pogłębiać swoją duchowość. Goście w towarzystwie przewodników zwiedzą również miasto. Będzie ich można rozpoznać po charakterystycznych żółtych koszulkach.

Tygodniowy obóz w Tarnowie, który zgromadzi około 700 studentów z całej Polski, odbędzie się pod hasłem „K2 Szczyt Świętości”. Hasło nawiązuje do imion świętej Kingi i błogosławionej Karoliny Kózkówny. Młodzi ludzie będą podążać ich śladami, odwiedzając między innymi Stary Sącz i podtarnowskie miejscowości – Zabawę oraz Wał-Rudę. Patronem spotkania będzie również święty Jan Paweł II,  któremu region tarnowski i Małopolska były szczególnie bliskie.

Obóz zostanie zainaugurowany 5 lipca o godzinie 10.00 mszą świętą w kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza, celebrowaną przez biskupa Andrzeja Jeża. W południe w sali parafialnej reprezentanci fundacji, przedstawiciele tarnowskiej kurii, władz miasta i regionu spotkają się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Po południu stypendyści zwiedzą Tarnów. Na ich  trasie znajdą się między innymi tarnowski Rynek, Bazylik Katedralna, Zakątek Łokietka, plac Bema i dom generała Józefa Bema, kataryniarz i kościółek na Burku, zabytki żydowskie  – ulica Żydowska i Bima – oraz pomniki Romana Brandstaettera i Jana Szczepanika, Park Strzelecki i Mauzoleum Bema.

9 lipca studenci odwiedzą wszystkie tarnowskie parafie, modląc się w czasie mszy świętych za darczyńców i dziękując za okazane wsparcie. Opowiedzą także o działaniach fundacji, o programie stypendialnym oraz o swych pasjach i aspiracjach edukacyjnych, realizowanych dzięki pomocy tej instytucji. Zwieńczeniem dnia będzie koncert fundacyjnego zespołu „Tylko Ty” na tarnowskim rynku, który ma być wyrazem wdzięczności dla diecezji, miasta i województwa za gościnne przyjęcie i okazaną pomoc. Wstęp na koncert jest wolny, zaproszeni są wszyscy chętni.

Obozy fundacyjne dla stypendystów „Dzieła Nowego Tysiąclecia” odbywają się od 2001 roku. Dzięki uprzejmości diecezji, prezydentów polskich miast, marszałków województw, rektorów uczelni wyższych i wielu innych instytucji stypendyści goszczą w najważniejszych miastach Polski. Odwiedzili już między innymi Kraków, Warszawę, Trójmiasto, Poznań, Gniezno, Wrocław, Aglomerację Śląską, Łódź, Częstochowę, Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Przemyśl, Szczecin i Świnoujście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.