21 kwietnia 2024
Aktualności

SZOK! Prezydent Ciepiela szykuje masowe zwolnienia!?

Opcję atomową zamierza ponoć wdrożyć prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który chcąc ratować przyszłoroczny budżet miasta planuje masowe zwolnienia w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych miastu. Mówi się, że w sumie wypowiedzenia ma dostać około 200 osób!

 

Póki co są to jednak wiadomości nieoficjalne. Próbowaliśmy je potwierdzić u źródła w Urzędzie Miasta Tarnowa. Rzecznik prasowy prezydenta Ireneusz Kutrzuba nie chce mówić o skali zwolnień, ale przyznaje, że ten niepopularny wariant jest brany pod uwagę. 

– Jeżeli nie ma dodatkowych wpływów z podwyżki stawek podatków od nieruchomości, musimy zatem szukać innych rozwiązań – mówi w rozmowie z  ,,Kurierem” rzecznik prezydenta.   

Zatem masowe zwolnienia mają być odpowiedzią na blokadę podwyżki podatków od nieruchomości, którą podtrzymali 30 listopada tarnowscy radni. Znając prezydenta Ciepielę to właśnie radnych będzie obarczał winą za konieczność zwolnień.

– Nie może być tak, że, w mojej opinii, za nieudacznictwo prezydenta Ciepieli zapłacą inni – grzmi radna Angelika Świtalska z Prawa i Sprawiedliwości. – Znając życie i metody działań prezydenta, to w pierwszej kolejności polecą głowy najmniej zarabiających, pracowników bez układów, którzy codziennie wykonują żmudną urzędniczą robotę. I nie, niedostaną wypowiedzeń ci z partyjnego nadania, czy kumple prezydenta. Przepraszam za ten mocny i emocjonalny ton mojej wypowiedzi, ale informacje, które do mnie napływają są ogromnie bulwersujące. Zaraz też zacznie się zrzucanie winy na Prawo i Sprawiedliwość, ale przypomnę, że w Radzie Miejskiej większość mają radni… związani z prezydentem. 

Radny Koalicji Obywatelskiej, stronnik prezydenta Romana Ciepieli Sebastian Stepek studzi nastroje: 

– Mam nadzieję, że taki scenariusz się nie sprawdzi! Pan Prezydent wspólnie z urzędnikami robią wszystko, aby spiąć plan wydatków i dochodów miasta na 2023 rok. Poczekajmy i nie siejmy paniki – twierdzi szef Komisji Ekonomicznej Rady Miejskiej w Tarnowie.

Czy zwolnienie tak dużej liczby osób realnie zredukuje dziurę budżetową? Jakie jeszcze niespodzianki szykuje nam prezydent Roman Ciepiela? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach.

– Prezydent idzie na łatwiznę. Najpierw chciał oskubać mieszkańców za pomocą podatków. Gdy to mu się nie udało, wziął się za najsłabszych i bezbronnych – urzędników i pracowników miejskich spółek. To się w głowie nie mieści! Jakie grzechy popełnił Tarnów w przeszłości, że pokarano nasze miasto prezydentem Ciepielą? – zastanawia się radna Świtalska.

1 grudnia dyrektorzy wydziałów Urzędu oraz instytucji podległych miastu dostali zalecenie ,,określenia koniecznych do zbilansowania budżetu oszczędności w zakresie: a) wydatków bieżących, b) zatrudnienia. W obecnej sytuacji, po decyzji radnych, drastyczne oszczędności są jedyną możliwością zbilansowania przyszłorocznego budżetu. Propozycje oszczędności proszę przesłać do Wydziału Budżetu i Sprawozdawczości UMT w nieprzekraczalnym terminie do 5 grudnia br., do godziny 15. – napisał skarbnik Sławomir Kolasiński.

– Nie ma jeszcze podsumowania propozycji, które spłynęły do Urzędu. Należy się go spodziewać w przyszłym tygodniu – mówi nam rzecznik prasowy prezydenta.  

 

 

2 komentarze do “SZOK! Prezydent Ciepiela szykuje masowe zwolnienia!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.