21 kwietnia 2024
Aktualności

TARNÓW: Dzień donacji i transplantacji

Już 26 października w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie odbędzie się spotkanie w ramach Dnia donacji i transplantacji. Celem spotkania jest propagowanie w środowisku wiedzy na temat transplantacji  i podnoszenie świadomości znaczenia metody leczenia ratującej życie. Patronem medialnym jest ,,Kurier Tarnowski”. 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Tarnowa, Centrum Organizacyjno- Koordynacyjnym do Spraw Transplantacji „Poltransplant” w Warszawie, Stowarzyszenie Osób Po Przeszczepie Serca Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Tranplantologii Collegium Medicum UJ w Krakowie oraz Szpital Wojewódzki i. Św. Łukasza w Tarnowie,

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno- Ogrodniczych wraz z pedagogiem szkolnym od września przygotowują się do obchodów w następujący sposób: w klasach realizowane są lekcje – rozmowy, dyskusje na temat donacji i transplantologii, odbył się też konkurs wiedzy z zakresu transplantologii (28.09.) – rozstrzygnięcie i nagrody podczas uroczystości 26 października oraz przygotowywano pytania do gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.