28 lutego 2024
AktualnościKryminalne

TARNÓW: Ktoś oddał na złom pociski. Jeden z nich eksplodował

Trzy przedmioty przypominające niewybuchy zostały ujawnione przez pracowników jednego z punktów złomu w Tarnowie. Dwa to jedynie metalowe skorupy, natomiast jeden posiadał ładunek prochowy, który podczas neutralizacji przez policjantów oddziału kontrterrorystcznego z Krakowa wybuchł.

W zeszłym tygodniu pracownicy jednego z punktów metali i metali kolorowych odnaleźli na składzie przedmioty przypominjące niewybuchy. Powiadomili dyżurnego, który skierował na miejsce policjantów z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej z Tarnowa. Ci określili znalezisko, jako niewybuchy trzech pocisków; dwóch artyleryjski i moździerzowego, z których dwa to były jedynie metalowe skorupy bez ładunku prochowego. Niewybuchy zostały zabezpieczone, tym razem przez policjantów Samodzielnego Oddziału Kontrterrorystycznego Policji z Krakowa. Zostały one umieszczone w specjalnym pojemniku, a następnie wywiezione na teren poligonu, gdzie podczas ich neutralizacji nastąpiła eksplozja. W tej sprawie postępowanie prowadzą policjanci z komisariatu przy ul. Narutowicza w Tarnowie pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Tarnowscy policjanci ponawiają apel o właściwe zachowanie w takich sytuacjach. Przenoszenie niewybuchów może spowodować eksplozję i narazić nas na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. W każdym takim przypadku do naszych obowiązków należy jedynie oznaczyć miejsce odnalezienia niebezpiecznego przedmiotu i powiadomić dyżurnego Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.